Saules invertori

Noliktavā Sale Izpārdošanā -18% Atlaide
3000TL-G3
(0)

3000TL-G3 Saules invertors 1 fāze 4,1kWp Wi-Fi

SOFAR # 3000TL-G3 410.19 € / gab. 498.70 €
Pievienot grozam
Ir noliktavā
Noliktavā Sale Izpārdošanā -21% Atlaide
3KTLM-G2
(0)

3KTLM-G2 Saules invertors 1 fāze 3.9kWp Wi-Fi

SOFAR # 3KTLM-G2 543.90 € / gab. 687.53 €
Pievienot grozam
Ir noliktavā
Noliktavā Sale Izpārdošanā -21% Atlaide
4.6KTLM-G3
(0)

4.6KTLM-G3 Saules invertors 1 fāze 4,6kWp Wi-Fi

SOFAR # 4.6KTLM-G3 573.38 € / gab. 722.96 €
Pievienot grozam
Ir noliktavā
Preces lapā

Solārie invertori: kā pareizi izvēlēties ierīci un spert pirmo soli zaļas enerģijas virzienā?

Saules paneļu popularitāte katru gadu turpin peaugt. Tas lielā mērā ir saistīts ar elektroenerģijas cenu pieaugumu visā pasaulē un alternatīvu risinājumumeklējumiem, lai rastu izdevīgāku un videi draudzīgāku enerģijas ražošanas veidu. Zaļā elektrība jau sen ir bijis viens no vienkāršākajiem veidiem, kā samazināt negatīvo ietekmi uz vidi, un daudziem tā kļūst par pirmo soli ceļā uz videi draudzīgāku dzīvesveidu.

Pēdējos gados saules paneļu iegādes un uzstādīšanas cena ir ievērojami kritusies, padarot tos pieejamus plašai sabiedrībai. Turklāt daudzas valstis īsteno atbalsta programmas iedzīvotājiem, lai daļēji segtu saules paneļu uzstādīšanas izmaksas, tādējādi veicinot pāreju uz alternatīviem enerģijas avotiem. Saules paneļi ir diezgan vienkārši lietojami, tas apkope un virsmas tīrīšana parasti ir nepieciešama tikai divas reizes gadā. Tomēr grūtības rada tas, ka saules paneļu sistēma ražo līdzstrāvu un, lai tā darbotos pareizi ir nepieciešami papildu elementi, piemēram, strāvas pārveidotāji jeb “solārie” invertori, kurus pamatoti var uzskatīt par sistēmas "sirdi".

Solārie invertori pārverš līdzstrāvu maiņstrāvā, ko pēc tam nodod publiskajā elektrotīklā vai tiek izmantota mājas elektrotīklā un to loma ir īpaši svarīga, jo ierīces ļauj maiņstrāvu patērējošām iekārtām darboties no saules paneļiem, kas ražo līdzstrāvu. Tā kā saules paneļi spēj ražot elektroenerģiju ar maksimālo spriegumu līdz 48V, bet lielākā daļa sistēmu patērē 230V maiņstrāvu, tieši solārie invertori nodrošina paneļu izmantošanu 230V tīklos.

Saules ģenerācijas invertori nav jaunums alternatīvās jeb zaļas enerģijas jomā. Tirgū pieejamo invertoru modeļu daudzveidība var radīt apjukumu, it īpaši, ja iepriekš nav nācies nodarboties ar saules enerģijas sistēmas izveidi. Plānošanas posmā ir svarīgi izvēlēties tādu invertoru – autonomo (off-grid), hibrīdo vai pieslegtu pie tīkla (on-grid) – kas piemērots tieši jūsu sistēmas vajadzībām un īpašībām. To izvēle arī atkarīga no saules paneļu atrašanas vietas un saražotās saules enerģijas izmantošanas veida. Ja galvenais mērķis ir uzstādīt invertoru kā nepārtrauktas barošanas avotu personiskai lietošanai birojā vai privātmājā, tad vispiemērotākie ir tīkla un hibrīdie solarie invertori.

Mūsdienās ražotajiem invertoriem ir dažādi tehniskie parametri, aizsardzības sistēmas un automatizācijas līmenis, kā arī tiem var būt vai nebūt iebūvētas akumulatoru baterijas. Dažādās invertora modeļu konstrukcijas ļauj izveidot pēc iespējas efektīvāku saules elektroenerģijas sistēmu konkrētajā patēriņa situācijā, tomēr pamatprasības jebkuram invertoram ir vienādas: strāvas pārveidošana, akumulatora bateriju resursu taupīšana, noturība pārslodzes gadījumā un aizsardzība pret īssavienojumu.

Pareiza autonomās energosistēmas aprīkojuma izvēle ir ļoti svarīga, un jebkura neprecizitāte var radīt zaudējumus un līdz ar to saražotās enerģijas neefektīvu izmantošanu. Veikals Elektrika.lv sadarbojas tikai ar pasaules vadošajiem alternatīvās jeb zaļas enerģijas iekārtu ražotājiem, un tā tīmekļa vietnē ir pieejami saules paneļi un solārie invertori plašā modeļu klāstā. Veikala speciālisti strādā ar katru klientu individuāli un palīdzēs izveidot sistēmu un izvēlēties nepieciešamās sastāvdaļas, ņemot vērā noteikto budžetu un pircēja vēlmes. Ja ir pienācis laiks uzstādīt savu saules spēkstaciju, neatlieciet to uz rītdienu, bet konsultējieties ar Elektrika.lv profesionāļiem un speriet soli zaļās enerģijas virzienā.

 
Fāze: 3nav norādītsIP65Wi-Fi: IrGarums, mm: nav norādītsAugstums, mm: nav norādītsPlatums, mm: nav norādītsHUAWEInav norādītsSungrowSOFARPower, kW: nav norādītsFāze: nav norādītsIP66Augstums, mm: 480 visi tagi
×
LV